Soru İstek ve Şikayetleriniz info@tutaryapi.com.tr

FiXA Sülfata Dayanıklı Kristalize Su Yalıtım Malzemesi

Tanımı ve Kullanım Alanları: Çimento esaslı, konsantre kimyasal maddeler ve özel olarak seçilmiş ince agregadan oluşmuş kristalize özellikte toz bir harçtır. Sülfata dayanıklıdır. Yapısındaki kimyasal maddeler, betonun bünyesinde bulunan nem ve serbest kireç ile reaksiyona girerek betonun içerisine derinlemesine nüfuz eder, kapiler boşluk ve gözeneklerde çözülmeyen kristaller oluşturur.

Liman, köprü gibi sülfata ve aşındırıcı tuzlara maruz kalan her türlü betonarme yapıların su yalıtımında kullanım için idealdir.

Yatay iş derzlerinde oluşacak yalıtım sorununa karşı kuru serpme yöntemiyle de uygulanabilir.

Özellikleri: Betonu sülfat ataklarına karşı korur. Pozitif ve negatif yönden uygulanır, su ve nem ile aktif hale gelir. Uygulandığı yüzey ile bütünleşir, yüzeyin içine nüfuz eder, uzun süreli ve tam bir su yalıtımı sağlar. Su ile her temasta betondaki kapiler boşlukları çözülmeyen kristalize yapısı ile doldurur.

Zehirli değildir. Su depoları için idealdir. Hava ve su buharı geçirimlidir, yapı nefes alır. Korozyonu önleyerek betonu ve donatı demirini korur. Prizini almamış, taze betona uygulanabilir. Donma - çözünme döngüsüne dayanıklıdır.

Ambalaj:  25 kg’lık Kraft Torbalarda                                                                

Müşteri Temsilcilerimiz
Whatsapp Hattı