Soru İstek ve Şikayetleriniz info@tutaryapi.com.tr

KÜRFİX400 Solvent Esaslı Kür Malzemesi ve Yüzey Koruyucu

 

Tanımı ve Kullanım Alanları: Betonda hızlı su kaybını önleyen, sıvı kür malzemesi ve yüzey koruyucusudur. Beton mukavemetinde artış sağlar. Uygulandığı yüzeyin kılcal yapısına nüfuz ederek aşınmasını azaltan ve koruyucu tabaka oluşturur. Yüzeyi neme karşı tam korur, yağ, hafif asit ve kimyasallara direnç sağlar. Hızlı kurumadan kaynaklanan rötre çatlaklarını önler. Yüzeydeki parçacıkları birbirine daha güçlü bağlayarak, yüzeyin aşınmasını azaltır.

Taze beton ve yüzey sertleştirici uygulamalarından sonra, hava akımının, buharlaşmanın çok olduğu, nemin az olduğu yerlerde beton uygulamalarında, havaalanları ve saha betonlarında, beton yollar ve köprüler, istinat duvarlarında, kanallar ve barajlar ile teraslarda kullanılır. Tüm dikey ve yatay beton yüzeylerde kullanıma uygundur. Beton, tuğla, taş ve sıvalı duvar yüzeylerinde ve iç mekanlardaki ahşap, terracotta, beton ve şap zeminlerde kullanılabilir. Üzerine boya, seramik, epoksi vb. kaplama yapılabilir.

Özellikleri: Hidrokarbon çözücüler ve akrilik reçine esaslı, şeffaf sarı renklidir. Su itici özelliğe sahiptir. Kür malzemesi olarak kullanıldığında çuval ve kanaviçe sermek veya sulamak gibi zahmetli kür yöntemlerine göre daha etkindir. Parafin ve akrilik esaslı kür malzemelerine göre daha etkili kürlenme sağlar. Çimento, epoksi ve poliüretan kaplamalara uyum sağlar.

Yüzey koruyucu olarak kullanıldığında ise su girişini önleyerek sıvalarda donma sebebiyle oluşan çatlakları önler. Gözenekli yüzeyleri kir ve tozumaya karşı korur. Bakım kolaylığı sağlar. Taze betona nüfuz eder, tabaka bırakmayıp soyulma yapmaz, yüzeyin nefes almasını sağlar.

Ambalaj:   14 kg / 165 kg

Müşteri Temsilcilerimiz
Whatsapp Hattı