Soru İstek ve Şikayetleriniz info@tutaryapi.com.tr

TP610 ILLMOD COMPRI

Şişen Bant 600 Pa

  1. Ürünler
  2. İzolasyon Malzemeleri ve Yapıştırıcı Grubu
  3. TREMCO ILLBRUCK
  4. TP610 ILLMOD COMPRI

TP610 akrilik bazlı polimer emrenyeli bir sızdırmazlık bandıdır. Bu ürün; metal, ahşap ve konteynır yapıların doğrama montajında ve dış cephedeki çatlak ve derzlerin şiddetli yağmura karşı izolasyonunun sağlanması amacı ile geliştirilmiştir.

Uygulama:

TP610 Şişen Bant , doğrama etraflarındaki derzlerin hava sızdırmazlığı için kullanılabilen emprenye edilmiş bir köpük banttır. Derz içerisinde ısı yalıtımı sağlamak ve pencerenin enerji değerini korumak için, ayrıca FM310 2'si 1 arada PU Köpük ile birlikte kullanılması tavsiye edilir. Bu sistemin kullanılması pencerenin enerji değerini koruyacaktır. 

Temel Faydalar :

* Pencerelerin enerji değerini korur (Özellikle FM310 PU Köpük ile kullanıldığında)
* Yağmur geçirmezlik 600 Pa,
* Yağmur geçirmezlik için CWCT testlerine uygundur. (TN41)
* Uygulama sırasında sağlığa zararlı yan ürün ortaya çıkartmaz,
* Tüm hava koşullarına uygundur.
* Yüksek UV dayanımlıdır.

Teknik Bilgi :

Hazırlık
Gerekli aletler:  Montaj için şerit metre, makas veya bıçak gereklidir.

Kullanım Kılavuzu :

* Pervazdan herhangi bir kir veya harç kalıntısı varsa  gideriniz. Düzensiz veya tahrip olmuş alanların lokal olarak uygun bir harç ile tamir edilmesi gereklidir. Pencere takılmadan önce boşlukların doldurulmasını/kapatılmasını sağlayınız.
* Pencereyi pencere boşluğuna monte ediniz.
* Dış taraftan kasa kalınlığının yaklaşık %50’si kadar olan bir derinliğe (örn. 70 mm’lik bir kasa için 35 mm) çevreleyen derze illbruck tabancasıyla FM330 Pro hava sızdırmazlık köpüğünü uygulayarak ısı yalıtımı sağlayın ve köpüğü kürlenmeye bırakınız. TP610 bandının uygulanması için kalan alan yetersiz olmayacak şekilde aşırı miktarda köpük (art genleşmeye olanak veren) uygulamayınız. (Eğer içteki son katların sökülmesi sayesinde derzin iç tarafına erişilmesi mümkünse, TP610 uygulandıktan sonra ve tam genleşme sonrasında FM330 köpüğü iç taraftan uygulayınız).
* Yukarıdaki tablodan uygun bant ölçüsünü seçiniz. Derz genişliği, seçilen bant ölçüsünün (kalınlığı) uygulama aralığına göre seçilmelidir. Bant ölçüsünün, aralığın ortasında bulunan bir derz genişliği baz alınarak seçilmesi önerilir (örn. 5 mm’lik bir derz genişliği için 15/3-6 ölçüsünün seçilmesi önerilir).
* Rulonun ilk başlangıcındaki parçayı kesin ve bandı pencere kasasının çevresine, dış kasa yüzünden 1-2 mm’lik bir girinti bırakacak şekilde uygulayınız. Yalıtılacak her kenar için ayrı bir parça uygulayınız ve kendinden yapışkanlı bant yardımıyla yapıştırınız (bantı köşelerde döndürmeyiniz.). Olası büzülmeyi/çekmeyi karşılamak için bandı keserken ekstra 10mm/m’lik bir pay bırakınız. Köşelerde ve ayrı boylar arasındaki bağlantılarda sıkı alın birleşmeleri oluşturun. Köşe birleşmelerine özellikle dikkat edin (bkz, Şekil 1). Normal şartlarda TP610, denizlik altına takozların yerleştirilmesine olanak vermek için üste ve iki yana uygulanır.
* Birleşmelerde istenmeyen ufak boşluklar, FS550 nötr silikon ile veya SP525 hibrit mastik (siyah) ile kapatılmalıdır.
* Daha sonra denizlik altına FM330 köpük uygulanabilir. Bu köpük kürlendiğinde, denizlik kenarları ve denizliğin altı ile duvar arasındaki boşluk uygun bir mastik ile (örn. FS550 veya SP525) ile kapatılmalıdır.
* Eğer pencere, pencere kasasından daha küçük bir pencere boşluğuna monte ediliyorsa, bantı dış duvar yüzeyden 2-3 mm’lik bir çekilme olacak şekilde yerleştirilmiş halde pencere kasasının dış yüzüne uygulayınız. 
* TP610 pencere montajından hemen önce uygulanır.

Açıklama :
TP610 akrilik bazlı polimer emprenyeli şişen bant, pencerelerde mükemmel enerji verimliliği sağlar. 

Ambalaj :
Tek tarafı kendinden yapışkanlı , önceden sıkıştırılmış rulolar halinde sunulur.

Renk: Gri, Antrasit 

Lütfen dikkate alınız.

* Yüksek sıcaklıklar bandın genişlemesini hızlandırırken düşük sıcaklıklar bunu geciktirir. 20°C üzerindeki ortam sıcaklıklarında, bant, doğrudan güneş ışığı almayan bir bölgede serin bir yerde muhafaza edilmelidir. Bunun için ufak bir buzdolabı idealdir.
* Açılmış kutulardaki bantlar saklanırken bantın dış yüzünün kapatılması mümkün ise, açıkta kalan kenara sıva veya boya çekilebilir.
* Mastiklerin uygunluğu test edilmelidir. Bant, solvent ihtiva eden kimyasallara veya aşındırıcı kimyasallara temas etmemelidir.

Teknik Bilgi :

Özellik    Standart    Sonuç 
Yapı malzemesi sınıfı   DIN 4102  B1 (Zor alevlenir)

Su buharı difüzyon direnci

(sd değeri)

   <0,5 m
Hava geçirgenliği  EN 1026  a ≤ 0,1 m3/[h•m•(daPa)n]
Dış hava koşullarına dayanım  DIN 18542  Gereksinimleri karşılar 
Grup    BG1
Su geçirimsizlik  EN 1027  600 Pa
Klasik yapı malzemeleriyle uyumluluk  DIN     18542  Gereksinimleri karşılar 
Sıcaklık dayanımı    -30°C ila +90°C arası
Saklama    +1°C ila +20°C arasında kuru ve gölge yerlerde  saklayınız.
Raf ömrü     12 ay 

 

 

Video
Müşteri Temsilcilerimiz
Whatsapp Hattı