Soru İstek ve Şikayetleriniz info@tutaryapi.com.tr

INSULATION ADHESIVE

Yapıştırıcı

  1. Ürünler
  2. İzolasyon Malzemeleri ve Yapıştırıcı Grubu
  3. TEKASİL
  4. TEKAPUR
  5. INSULATION ADHESIVE

TEKAPUR INSULATION ADHESIVE

Ürün Tanımı :

Takapur Insulatıon Adhesive, yalıtım malzemelerinin çeşitli yapı yüzeylerine sabitlenmesinde kullanılır. XPS, EPS, taş yüzeyi ve diğer fayanslara mükemmel yapışır.

Yalıtım plakalarının sızdırmazlığı için kullanılan poliüretan yapıştırıcı, düşük genleşmeli, tek bileşenli bir poliüretan köpüktür, yalıtım malzemelerinin tabanca tutma kolu tertibatlı bir sızdırmazlık tabancası (tabanca sınıfı PU köpük) yardımıyla sabitlenmesi için uygundur. Poliüretan yapıştırıcı hava nemi nedeniyle sertleşir.

Strafor, Styrodur ve mineral yünün çeşitli inşaat yüzeylerine (beton, tuğla, ahşap) kolay, hızlı, temiz ve etkili bir şekilde yapıştırılması için uygundur. Avrupa yönergeleri ETAG 004'e uygundur. İşlerin hızlı ilerlemesini sağlar ve ek ısı yalıtımı sağlar.

Uygulama :

Yüzeyler sağlam, düz ve temiz olmalıdır. Poliüretan yapıştırıcı uygulanmadan önce yüzey su ile nemlendirilmelidir. Nemlendirme, poliüretan yapıştırıcının yapışmasını iyileştirdiği ve sertleşmesini hızlandırdığı için önemlidir. Kutunun işyerindeki optimal sıcaklığı 20 - 25 °C'dir. Poliüretan yapıştırıcıyı levhanın kenarlarına ve ardından yüzeyine W harfi şeklinde uygulayınız.

Hassas dozaj, poliüretan yapıştırıcının daha az tüketilmesine katkıda bulunur. Bir kutu ile 12 - 16 m 2 izolasyon malzemesi tutturmak mümkündür .

Poliüretan yapıştırıcıyı yalıtım plakasına uyguladıktan sonra duvara sabitlemeden önce bir dakika beklemelisiniz. Yalıtım plakası duvara sabitlendiğinde, poliüretan yapıştırıcı genişlemeyi durdurur. Plakların tesviyesi, fiksasyondan 10 ila 15 dakika sonra yapılabilir. Daha büyük pürüzlü yüzeyler, yalıtım levhaları yapıştırılmadan önce iri kireçli çimento esaslı harç ile tesviye edilmelidir. Duvar yalıtım levhalarında bazı noktasal dışbükeyliklerde dış yüzey düz kalacak şekilde arka tarafları zımparalanmalıdır. Yalıtım plakaları arasında bazı boşluklar olması durumunda, bunlar poliüretan yapıştırıcı ile doldurulabilir. Zaten iki saat sonra, yapıştırıcı uygun mekanik özelliklere kavuşacak ve mekanik sabitleme ve yalıtım plakalarının daha fazla işlenmesi ile devam edebiliriz.

Ek izolasyon plakalarının ankrajı, temel kalitesine bağlıdır. Her zaman bina temeline, eski sıvalara, eski beton yüzeylere ve ayrıca yük taşımayan yüzeylere ankrajlanmalıdır. Yalıtımın ilk satırı beton levha ile desteklenmiyorsa veya alt cephe kenarı daha yüksekse taşıyıcı duvara sabitlenmiş U profil mekanik destek olarak kullanılabilir.

Kürlenmiş poliüretan yapıştırıcı UV ışınlarına karşı korunmalıdır. Yalıtım levhalarının rüzgar, yağmur gibi kötü hava koşullarında sabitlenmesinde, iskele uygun şekilde korunmalıdır. Rüzgarlı havalarda bina kenarlarının korunması özellikle önemlidir!

 

Sıcaklık Dayanıklılığı        : -40o C ile  +90o C arası

Uygulama Sıcaklığı           :  +5o C ile  +25o C arası

Yanıcılık Sınıfı                  : EN 13501, bölüm 1 (E)

 

Ambalaj       :  750 ml

 

Müşteri Temsilcilerimiz
Whatsapp Hattı