Soru İstek ve Şikayetleriniz info@tutaryapi.com.tr

TEKADOM 1200oC Yangın Dayanımlı Mastik

Ürün Tanımı :

Tekadom 1200°C, Yüksek sıcaklık (1200 °C'ye kadar) ve yangın dayanımı istenen yerlerde derzlerin sızdırmazlığı ve tamirinde kullanılır. İnorganik silikatlar bazında yapılmış, tek bileşenli, yangına dayanıklı bir dolgu macunudur. Şömine, soba, baca ve ateşe dayanıklı tuğla tamirinde kullanılır. Çoğu yapı malzemesine (beton, alüminyum, refrakter tuğla, cam, çelik, demir) mükemmel yapışır. Yangın, duman ve gazların yayılmasını önler.

Baca, soba, ocak ve boruların etrafını sızdırmaz hale getirmek için uygundur. Kürlendikten sonra dolgu macunu esnek değildir ve bu nedenle dilatasyon derzlerinin sızdırmazlığı için uygun değildir. REI 120/180 standardına uygundur. Asbest içermez.

Uygulama :

1200 °C'ye kadar yüksek sıcaklık dayanımının gerekli olduğu sobalar, bacalar, ocaklar, boruların etrafını sızdırmaz hale getirmek için derzlerin sızdırmazlığı ve tamirinde kullanılır. Beton, alüminyum, şamot tuğla, çelik ve demir üzerine uygulanabilir.

REI 120/180 standardına uygundur. Bu, dolgu macununun 1200 °C'ye kadar yüksek sıcaklığa maruz kalabileceği ve yine de yangın, duman ve gazların yayılmasını önleyeceği anlamına gelir. Ürün uygulanmadan önce yüzey sağlam ve temiz olmalıdır.

Sıcaklık Dayanıklılığı        : -20o C ile  +1200o C arası

Uygulama Sıcaklığı           :  +5o C ile  +35o C arası

 

Renkler        :  Siyah

Ambalaj       :  300 ml kartuş

 

Müşteri Temsilcilerimiz
Whatsapp Hattı