Soru İstek ve Şikayetleriniz info@tutaryapi.com.tr

BITUMEN ADHESIVE

Yapıştırıcı

  1. Ürünler
  2. İzolasyon Malzemeleri ve Yapıştırıcı Grubu
  3. TEKASİL
  4. TEKAPUR
  5. BITUMEN ADHESIVE

TEKAPUR BITUM ADHESIVE

Ürün Tanımı :

Takapur Bitum Adhesive, Bitümlü malzeme ile emprenye edilmiş bodrum duvarlarının dış cephelerine yalıtım malzemelerinin sabitlenmesinde kullanılır. XPS, EPS ve bitümlü malzemelere mükemmel yapışır. İşlerin hızlı ilerlemesine ek olarak ısı yalıtımı ve ses yalıtımı sağlar.

PU köpük için bir tabanca yardımıyla yalıtım malzemelerinin sabitlenmesine uygun, düşük genleşmeli, tek bileşenli poliüretan köpüktür. Kullanımı kolaydır. Köpük hava nemi nedeniyle sertleşir.

Uygulama :

Düşük genleşme ve iyi yapışma özelliğinden dolayı, duvarların bitümlü malzemelerle emprenye edildiği bodrum katlarında yalıtım malzemelerinin yapıştırılmasında ve yapıştırılmasında kullanılan poliüretan yapıştırıcıdır.

Poliüretan yapıştırıcıyı, çizgiler arasında aynı aralıkta olan üç yatay çizgide bir yalıtım plakasına uygulayın. Kenar çizgileri levhanın kenarından 3-5 cm uzağa uygulanmalıdır. Yalıtım plakası üzerine poliüretan yapıştırıcı sürdükten sonra topraklama üzerine sabitlemeden önce bir dakika beklemelisiniz. Plakların tesviyesi, fiksasyondan 10 ila 15 dakika sonra yapılabilir. Delikler ve yarıklar poliüretan yapıştırıcı ile de doldurulabilir. Poliüretan yapıştırıcı mekanik özellikler kazandıktan sonra mekanik fiksasyona geçebiliriz. Poliüretan yapıştırıcı sadece yalıtım levhalarını sabitlemek için kullanıldığından, 14 günden daha kısa bir sürede levhalar zemin veya diğer drenaj malzemeleri ile doldurulmalıdır.

Bir kutu ile 8-12 m2 izolasyon malzemesi tutturmak mümkündür .

 

Sıcaklık Dayanıklılığı        : -40o C ile  +90o C arası

Uygulama Sıcaklığı           :  +5o C ile  +25o C arası

Yanıcılık Sınıfı                  : EN 13501, bölüm 1 (E)

 

Ambalaj       :  750 ml

 

Müşteri Temsilcilerimiz
Whatsapp Hattı