Soru İstek ve Şikayetleriniz info@tutaryapi.com.tr

FiXA  Isıya Dayanıklı Silikon

Tanımı ve Kullanım Alanları:  Yüksek sıcaklığa maruz kalan motor parçalarında ve mekanik aksamlarda kullanılmak üzere geliştirilen yüksek kaliteli silikon mastiktir. Diferansiyel kapağı, vites kutusu kapağı, motor kapağı ve karbüratör kapağı contası olarak, buhar tesisatlarında, sıcak su ve buharla temas eden yerlerde conta olarak, sıcak hava kanallarında, endüstriyel makine parçalarında kullanılır. Seyreltik asidik ve bazik ortamlarda, kimyasal reaktör contalamasında kullanıma uygundur.

Özellikleri: Tek bileşenlidir, kolay uygulanır. Solvent içermediğinden çekme, büzüşme, akma, soyulma yapmaz. Çok elastiktir ve deforme olmadan geri toplama özelliğine sahiptir. Yüksek yapışma özelliği sayesinde birleşme yerlerindeki minimum hareketleri, oynamaları tolere eder ve sızdırmazlık özelliklerini korur. Düşük ve yüksek sıcaklıklarda bile elastikiyetini korur.

Havadaki nemle kürlenir, kürlendikten yaklaşık 1 saat sonra hava şartlarından etkilenmez. Sürekli olarak +250°C, kısa süreli olarak +300°C’ye dayanıklıdır.

Küf, mantar oluşturmaz. Deterjan, temizlik malzemesi ve seyreltilmiş kimyasal çözeltilere ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Kürlendikten sonra kokusuzdur. Sağlığa zararlı ve zehirli maddeler içermez.

Kırmızı renklidir, rahatlıkla fark edilebilir.

 Ambalaj:   310 ml kartuş

Müşteri Temsilcilerimiz
Whatsapp Hattı