Soru İstek ve Şikayetleriniz info@tutaryapi.com.tr

POLİMİX Polipropilen Elyaf

 

Tanımı ve Kullanım Alanları: Asit ve alkali dayanımlı, betonda çatlamayı azaltan bir elyaftır. Özellikle beton ve harçlar için üretilmiştir. Saha betonlarında (endüstriyel zeminler, otoparklar, hangar zeminleri ve havaalanlarında, aşınmaya maruz kalan makine temellerinde, su depoları ve yüzme havuzu betonlarında, ince döşemelerde), her türlü sıva, tamir ve izolasyon amaçlı harçlarda, her türlü prekast elemanlarda ve her türlü püskürtme beton uygulamalarında kullanılır.

Özellikleri: Polipropilen esaslıdır. Su ve alkali dayanımlıdır. Betonun içinde iyi dağılması ve düşük segregasyonu sayesinde mekanik mukavemetleri yüksektir. Aşınmaya dayanıklıdır, darbelere karşı mukavemeti arttırır. Çatlaklara mani olduğu için suyun sızabileceği kılcal boşlukları yok ederek su yalıtımına yardımcı olur. Çekme mukavemetini arttırarak taze betonda su kaybı ile oluşan büzülmeye engel olur.

Betonun yangına direncini arttırır. Metal donatının korozyonunu azaltır. Çatlama eğilimi düşüktür. Beton köşe ve kenarlarında kırılmalara karşı dayanımı arttırır.

Ambalaj:   600 gr veya 900 gr suda eriyen paketlerde (3-6-12-19-…-60 mm’e kadar)

Müşteri Temsilcilerimiz
Whatsapp Hattı