Soru İstek ve Şikayetleriniz info@tutaryapi.com.tr

FiXA Bitüm ve Çimento Esaslı Çift Bileşenli Su Yalıtım Malzemesi

Tanımı ve Kullanım Alanları: Çimento ve elastomerik reçine takviyeli, kürledikten sonra esnek, aderans özelliği yüksek ve yaşlanma süresi uzun bir su yalıtım malzemesidir. Sürüldüğü yüzeye kuvvetli bir şekilde yapışarak suya ve neme karşı elastik, dayanıklı ve suda çözünmez bir tabaka oluşturur. İç ve dış mekanlarda, yatay ve düşey yüzeylerde, temel, istinat duvarları ve perde duvarların korunması ve izolasyonunda, bodrum ve mahzen gibi mekanlarda ve teras yalıtımlarında kaplama altında kullanmaya uygundur. Üzerine EPS, XPS gibi ısı yalıtım plakaları direkt olarak yapıştırılabilir.

Özellikleri: Bitüm emülsiyon esaslıdır. İki bileşenlidir. Su bazlıdır. Yüksek performanslı su geçirimsizlik sağlar. Tuzlara ve zayıf asitlere dayanıklıdır.

Kolay hazırlanır ve uygulanır, çabuk kurur. Kalıcı elastikiyeti vardır, kılcal çatlakları ve rötre çatlaklarını kolayca kapatır. Kumlama yapma kaydı ile üzeri sıva ve harç tutar. Soğuk uygulamalıdır, kısa sürede kurur. Yanıcı ve zehirli maddeler ihtiva etmediğinden, kapalı yerlerde güvenle kullanılabilir.

Pozitif su basıncına dayanıklıdır.

Ambalaj:  30 kg’lık set plastik kovada (plastik kovada 22 kg sıvı bileşen ve poşette 8 kg toz)

Müşteri Temsilcilerimiz
Whatsapp Hattı